Sign of the City

Hakkımızda

Türk gayrimenkul sektörünün en prestijli yarışma platformu Sign of the City Awards, 6 yaşında.

Sign Of The City Awards, ülke ekonomisinin belkemiğini oluşturan gayrimenkul dünyasının dinamizminin devamlılığı ve nitelikli kentleşmenin standartlarını belirlenmesinde önemli bir rol üstlenmeye devam ediyor.

Hürriyet Gazetesi öncülüğünde her sene, bir önceki yıla oranla artan yoğun ilgi ve katılım sektörü heyecanlandırmaya, ödüllerin çıtasını yükseltmeye devam eden, 6 yılda sektörün en prestijli ödüllerinin verildiği bir platform haline gelen Sign of the City Awards’ta başvurular çok yakında başlayacak.

Gayrimenkul sektörünün deneyimli isimlerinden ve değerli akademisyenlerden oluşan jürisi, şeffaf oylama sistemi ve dünyadaki gelişmelerin takip edilerek belirlenen kategorileri ile fark yaratan Sign of the City Awards, RE360 Gayrimenkul Konferansı’nın 2. günü olan 11 Aralık tarihinde sahiplerini bulacak.

Gayrimenkul sektörünün yıldızları, 5 ana kategoride finale kalmak için, 3 aşamalı değerlendirme sürecini geçmek zorunda.
 
Sign Of The City Awards değerlendirmeleri ve seçim işlemi 3 aşamada tamamlanacak. Başvuru tamamlandıktan sonra, başvuruların tam ve eksiksiz olduğu ve kategori kriterlerine uygunluğu EY tarafından değerlendirilecek ve teknik eleme gerçekleştirilecek.

Teknik elemeyi geçen projeler arasında, alanlarında uzman olan jüri üyeleri tarafından 1.aşama değerlendirmesi yapılacak ve finale kalacak, her kategoriden 5 aday belirlenecek. Finale kalan 5 proje, son olarak bütün jüri üyelerinin değerlendirmesine sunulacak. Her proje; jürinin belirleyeceği soruları cevaplayacak 3 dakikalık bir sunum hazırlayacak. Sunum sonunda proje yetkilisi 5 dakikalık bir görüşmeyle, projeyi jüriye yüz yüze anlatma fırsatı bulacak. Değerlendirme sonucunda her kategoriden bir proje Sign of the City olmaya hak kazanacak.

Sign of the City Awards’a katılacak markalar, yarışma başvurularını; http://www.signofthecity.com/ web sitesinden yapabilecek. Aynı zamanda internet sitesinden katılım koşulları, bu yılki kategorilerin detayları ve duyuruları da başvuru tarihinden itibaren takip edilebilecek.
 
KVK formunu onaylamanız gerekiyor.

Mimari ofisler, proje yatırımcısı adına projeye başvurabilirler ancak katılım başvurusunda, projenin hak sahibi gayrimenkul şirketinin onayını belgelemesi gerekmektedir. Örnek şirket onayı belgesi için tıklayınız.


Üye misiniz ? GİRİŞ YAPIN

Sign of the City Awards’a jüri üyemiz olarak çok değerli katkılar sunan, şehir plancılığının duayen ismi Prof. Hüseyin KAPTAN’ın vefatını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

Kendisine Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.


Sign of the City