Sign of the City
HABERLER

Sign of the City Awards ATO Toplantısı

Gayrimenkulün en iyileri ödüllendirilecek
Bu yıl altıncısı düzenlenen ‘Sign of the City Awards’ yarışmasının Ankara tanıtım toplantısı ATO Congresium’da organizasyon komitesi, gayrimenkul sektörü temsilcileri ve profesyonellerin katılımıyla yapıldı. ATO Yönetim Kurulu Üyesi Nuh Acar, yarışmanın gayrimenkul sektöründeki projelerin tanıtılması, yeni bir sunum ortamının yaratılması ve piyasada farkındalık yaratmak için faydalı olacağını belirtti.

GAYRİMENKUL sektörünün başarılı projelerini ödüllendiren ve nitelikli kentleşmenin standartlarının belirlenmesinde önemli bir rol üstlenen ‘Sign of the City Awards’, bu yıl 6 yaşında. Hürriyet Gazetesi öncülüğünde düzenlenen yarışmaya bu yıl İstanbul, Ankara ve İzmir Ticaret Odaları’dan da büyük destek var. ATO Congresium’da düzenlenen Ankara tanıtım toplantısına, ATO Yönetim Kurulu Üyesi Nuh Acar, Demirören Medya Gazete Reklam Satış Grup Başkanı Selim Gülmen, Hürriyet Gazetesi Reklam Başkan Yardımcısı Aykut Şahin, Türkiye Serbest Mimarlar Derneği Başkanı Önder Kaya ve Türkiye Serbest Mimarlar Derneği Üyesi Aytek İtez’in yanı sıra gayrimenkul sektörü temsilcileri, organizasyon komitesi ve çok sayıda mimar katılım gösterdi.

TİCARET ODALARINDAN DESTEK
Aykut Şahin, Demirören Medya olarak gayrimenkul sektörüne ayrı bir önem verdiklerini belirterek, “Gayrimenkul sektörü, ülkemiz ve bizim için lokomotif olmuş bir sektör. Bu sektör için faydalı olacak ne varsa düzenlemeye çalışıyoruz. Bu yıl, 6. senemiz. Yarışmaya 5 yılda çok önemli projeler katıldı ve ödüllendirildi. Bu yarışma projelere çok önemli katkı sağladı. Bu yıl 3 büyük şehrin Ticaret Odaları da, Sign of the City bünyesine dahil oldu. Yarışmanın sürdürülebilir olması için başvuruların olması gerekiyor” diye konuştu. 

SEKTÖRE YENİ BİR HEYECAN
Nuh Acar da, “‘Sign of the City Awards’ın inşaat sektöründeki projelerin tanıtılması, yeni bir sunum ortamının yaratılması ve piyasada farkındalık yaratmak için faydalı olacağını düşünüyorum. Sektöre yeni bir heyecan ve katkı sağlayacak. Biz de Ankara Ticaret Odası olarak sektörün hareketlenmesi için çaba sarf ediyoruz” dedi. 2020 yılının gayrimenkul sektörü açısından 2019 yılından daha iyi olacağını düşündüğünü söyleyen Acar, “Gayrimenkul sektörü ile ilgili negatif algı kırılacak. Faiz oranlarının düşmesi, hükümetin konut kredilerine artı destek vermesi önümüzdeki yıl sektör için olumlu göstergeler” ifadelerini kullandı.

Gayrimenkul sektörünün en kapsamlı buluşma platformu SotCA’da bu yıl da devam eden ve tamamlanmış projeler, “En iyi Konut Projeleri”, “En İyi Ticari Projeler”, “En İyi Hizmet Yapıları”, “Kent ve Mimarlık”, “Etkileşim, İletişim ve Yönetim” olmak üzere, 5 ana kategoride yarışacak. Özel sektörün yanı sıra her yıl olduğu gibi kamu sektöründen de projeler yarışma kapsamında değerlendirilecek. Lineadecor’un proje ortaklığında, Emlak Konut’un katkılarıyla ve EY Türkiye’nin stratejik ortaklılığıyla gerçekleştirilen Sign of the City Awards’a katılacak projeler, yarışma başvurularını http://www.signofthecity.com/ web sitesinden yapabilecekler. Katılım koşulları, bu yılki kategorilerin detayları ve duyurularını başvuru tarihinden itibaren siteden takip edebilecekler.
Son başvuru tarihi 4 Ekim 2019 olan yarışmanın 4 aşamalı değerlendirme sonucu dereceye giren projelere ödülleri, 11 Aralık’ta Alkaş tarafından düzenlenen RE360 Gayrimenkul Buluşması’nda takdim edilecek.
KVK formunu onaylamanız gerekiyor.

Mimari ofisler, proje yatırımcısı adına projeye başvurabilirler ancak katılım başvurusunda, projenin hak sahibi gayrimenkul şirketinin onayını belgelemesi gerekmektedir. Örnek şirket onayı belgesi için tıklayınız.


Üye misiniz ? GİRİŞ YAPIN

Sign of the City Awards’a jüri üyemiz olarak çok değerli katkılar sunan, şehir plancılığının duayen ismi Prof. Hüseyin KAPTAN’ın vefatını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

Kendisine Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.


Sign of the City