Sign of the City
HABERLER

Sign of the City Awards ikinci yılında da yoğun ilgi gördü.

Büyük yarışa 140 başvuru

TÜRK inşaat ve gayrimenkul sektörünü en iyiye teşvik etmek amacıyla Hürriyet tarafından düzenlenen ‘Sign of the City Awards’ başvuruları tamamlandı. Karma Holding proje ortaklığında gerçekleşecek yarışma için 101 projede 140 başvuru yapıldı. En iyiler 4 Kasım’da açıklanacak.
 
İNŞAAT ve gayrimenkul sektörünün en iyiye teşvik edilmesi; kaliteli, çevreci ve sürdürülebilir vizyona sahip projelerin yaratılmasına katkı sağlamak amacıyla düzenlenen “Sign of the City Awards”ın başvuru süresi sona erdi.  Bu yıl ikincisi düzenlenecek yarışmaya 101 farklı proje ile 140’ın üzerinde başvuru yollandı. Gayrimenkul projelerinin 21 kategoride yarışacağı Sign of the City Awards töreni, Karma Holding’in proje ortaklığında 4 Kasım 2015 Çarşamba akşamı Hilton İstanbul Bomonti’de düzenlenecek.
 
3 AŞAMALI DEĞERLENDİRME
Sign of the City Awards kapsamında kaliteli, çevreci ve sürdürülebilir bir vizyona sahip olan inşaat ve gayrimenkul markalarının projeleri, toplam 3 aşamalı değerlendirme sisteminden geçerek, büyük ödüllere ulaşmaya çalışacak. İlk aşamada olan başvurular; stratejik partner EY Türkiye’nin yapacağı teknik değerlendirmeyle elenerek, tam ve eksiksiz olması, kriterlere uygunluğu incelendi. 21 Eylül-9 Ekim tarihleri arasındaki ikinci aşamada ise jüri üyeleri, teknik elemeyi geçen projeler arasından online olarak yapacağı ön elemeyle her kategori için 5 finalist belirliyor. Final aşamasında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Kentsel Tasarım Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Güzin Konuk başkanlığındaki uzman ve sektörün önde gelen isimlerinden oluşan jüri, ödül sahiplerini belirleyecek.
 
21 kategoride ödül verilecek
 
SIGN of the City Awards’ta bu yıl 21 kategoride ödüller sahiplerini bulacak. Geçen yıldan farklı olarak ‘En İyi AVM’ yerel merkezli ve bölgesel merkezli olarak, ‘En iyi Mimari Tasarım’ ise kamu ve özel olarak 2 dala ayrıldı. Yeni kategori olarak ‘En iyi Sosyal Sorumluluk Projesi’ ve ‘Genç Mimar Teşvik’ dalları yer alacak. Bu yıl alanında uzman jüri üyeleri tarafından değerlendirilecek kategoriler şöyle; En İyi Kentsel Tasarım, En İyi Konut,  En İyi Çok Katlı Konut, En İyi Müstakil Konut, En İyi Rezidans, En İyi Ofis, En İyi Yerel Merkezli AVM,  En İyi Bölgesel Merkezli AVM, En İyi Endüstriyel/Lojistik Merkez, En İyi Sağlık Binası, En İyi Eğitim Binası/Kampüsü, En İyi Sosyo-Kültürel Yapı, En İyi Mimari Tasarım (Kamu), En İyi Mimari Tasarım (Özel sektör), Genç Mimar Teşvik, En İyi Karma Kullanımlı Proje, En İyi Dönüşüm Projesi, En Yeşil Bina, En İyi Pazarlama Kampanyası, En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi ve Yılın Fark Yaratanı.
 
Jüride kimler var? 
 
MİMAR Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Kentsel Tasarım Araştırma ve Uygulama Merkezi Başkanı Prof. Dr. Güzin Konuk’un Jüri Başkanı olarak yer alacağı Sign of the City Awards’ta jüride yer alacak isimler şöyle;  GYODER Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Avni Çelik, GYODER Başkanı Aziz Torun, JLL Türkiye Başkanı Avi Alkaş, GYODER Yönetim Kurulu Üyesi Dr. M. Emre Çamlıbel, GYODER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcı Ersun Bayraktaroğlu, Kentsel Strateji Kurucu Ortağı Faruk Göksu, GYODER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcı Füsun Yılmaz Phillipson, GYODER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcı Haluk Sur, AYD Başkanı Hulusi Belgü, Atelye 70 Şehir Planlama Başkanı Prof. Hüseyin Kaptan, Karma holding Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Gazanker,  Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Alaton,  Maison Française ve Elle Decoration Dergileri Yayın Direktörü Melda Narmanlı Çimen, İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım, GYODER Yönetim Kurulu Üyesi Neşecan Çekici,  KONUTDER Başkanı Ömer Faruk Çelik, Tarihçi ve Seyahat Yazarı Saffet Emre Tonguç, İTÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sinan Mert Şener, İTÜ Mimarlık Fakültesi Prof. Dr.Vedia Dökmeci, AMSTAR Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Ülke Müdürü Zafer Baysal.  
KVK formunu onaylamanız gerekiyor.

Mimari ofisler, proje yatırımcısı adına projeye başvurabilirler ancak katılım başvurusunda, projenin hak sahibi gayrimenkul şirketinin onayını belgelemesi gerekmektedir. Örnek şirket onayı belgesi için tıklayınız.


Üye misiniz ? GİRİŞ YAPIN

Sign of the City Awards’a jüri üyemiz olarak çok değerli katkılar sunan, şehir plancılığının duayen ismi Prof. Hüseyin KAPTAN’ın vefatını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

Kendisine Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.


Sign of the City