Sign of the City
HABERLER

Sign of the City Awards'a İzmir'den rekor katılım

Bu yıl 6’ncısı gerçekleştirilecek olan Sign of the City Awards kapsamında İzmir’de geniş katılımlı tanıtım toplantısı yapıldı. İZTO Emlak Komite Başkanı Neşet Birlik, yarışmanın gayrimenkul sektörüne moral vereceğini söyledi, “İzmir’den rekor katılım olacak” dedi.
 
Türkiye’nin en prestijli gayrimenkul platformu olarak kabul edilen Sign of the City Awards, 6’ncı yılına bölge toplantılarıyla başladı. Gayrimenkul sektörünün başarılı projelerini ödüllendiren ve nitelikli kentleşmenin standartlarının belirlenmesinde önemli bir rol üstlenen yarışmanın tanıtım toplantısı İzmir’de yapıldı. İzmir Ticaret Odası’nın (İZTO) ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya İZTO Emlak Komite Başkanı Neşet Birlik, Demirören Medya Gazete Reklam Satış Grup Başkanı Selim Gülmen, Hürriyet Gazete Reklam Satış Grup Başkan Yardımcısı Aykut Şahin, Hürriyet Ege Bölge Temsilcisi Deniz Sipahi, İzmir Serbest Mimarlar Derneği Başkanı Hüseyin Egeli ile sektörün İzmirli temsilcileri, organizasyon komitesi ve çok sayıda mimar katıldı.
 
TİCARET ODALARI JÜRİDE
 
Demirören Medya’nın gayrimenkul sektörünü sadece reklam veren olarak görmediğini dile getiren Aykut Şahin, sektöre ayrı bir önem verdiklerini dile getirdi. “Gayrimenkul ülkenin en önemli sektörlerinin başında geliyor” diyen Şahin, “Bu sektör için faydalı olacak ne varsa düzenlemeye çalışıyoruz. Elimizi taşın altına koyuyoruz. Bu sektör için yurtdışında fuar düzenledik. Almanya’nın Düsseldorf kentinde yaptığımız fuara Türkiye’den 97 firma katıldı ve 6 bin 500 gurbetçiye ürünlerini gösterme fırsatı yakaladı. Sektör için yaptıklarımızdan biri de ‘Sign of the City Awards’ oldu. Bu yıl 6’ncısını yapmaya hazırlanıyoruz. Yarışmaya 5 yılda çok önemli projeler katıldı ve ödüllendirildi. Bu yarışma projelere çok önemli katkı sağladı. Bu sene İstanbul, Ankara ve İzmir’deki ticaret odaları da Sign of the City jürisine dahil oldu. Yarışmanın sürdürülebilir olması için başvuruların olması gerekiyor. İzmir’den yoğun katılım bekliyoruz” diye konuştu.
 
SEKTÖRE MORAL OLACAK
 
İZTO Emlak Komite Başkanı Neşet Birlik ise Sign of the City Awards’ın bu yıl ayrı bir önem taşıdığına dikkat çekerek, şu değerlendirmeyi yaptı: “Kriz lafından uzak durmayı tercih ediyorum ama piyasalarda bir değişim var. Bu değişime ayak uyduramayanlara için kriz kaçınılmaz. İzmir özelinde 18-19 aydır yaşanan sıkıntılı süreci aşmak adına bu yarışma çok önemli. Sign of the City Awards’ı sektöre hem moral-motivasyon, hem de pozitif bir algı yaratması adına bir şans olarak görüyorum. Bu yıl İzmir olarak çok iddialıyız. Geçen yılki katılımı ikiye katlamayı amaçlıyoruz. İzmir bu yarışmadan çok kazançlı çıkacak.”
 
Ödül Töreni 11 Aralık’ta

GAYRİMENKUL sektörünün en kapsamlı buluşma platformu SotCA’da bu yıl da devam eden ve tamamlanmış projeler, “En iyi Konut Projeleri”, “En İyi Ticari Projeler”, “En İyi Hizmet Yapıları”, “Kent ve Mimarlık”, “Etkileşim, İletişim ve Yönetim” olmak üzere 5 ana kategoride yarışacak. Özel sektörün yanı sıra her yıl olduğu gibi kamu sektöründen de projeler yarışma kapsamında değerlendirilecek. Lineadecor’un proje ortaklığında Emlak Konut’un katkılarıyla ve EY Türkiye’nin stratejik ortaklılığıyla gerçekleştirilen Sign of the City Awards’a katılacak projeler, yarışma başvurularını http://www.signofthecity.com/ web sitesinden yapabilecekler. Katılım koşulları, bu yılki kategorilerin detayları ve duyurularını başvuru tarihinden itibaren siteden takip edebilecekler. Yarışmanın 4 aşamalı değerlendirme sonucu dereceye giren projelere ödülleri, 11 Aralık’ta Alkaş tarafından düzenlenen RE360 Gayrimenkul Buluşması kapanışta düzenlenecek ödül töreninde takdim edilecek.
KVK formunu onaylamanız gerekiyor.

Mimari ofisler, proje yatırımcısı adına projeye başvurabilirler ancak katılım başvurusunda, projenin hak sahibi gayrimenkul şirketinin onayını belgelemesi gerekmektedir. Örnek şirket onayı belgesi için tıklayınız.


Üye misiniz ? GİRİŞ YAPIN

Sign of the City Awards’a jüri üyemiz olarak çok değerli katkılar sunan, şehir plancılığının duayen ismi Prof. Hüseyin KAPTAN’ın vefatını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

Kendisine Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.


Sign of the City