Sign of the City
HABERLER

SOTCA Bursa'ya imzasını attı

Hürriyet öncülüğünde gerçekleşecek gayrimenkul sektörünün en prestijli ödülü ‘GYODER Sign of the City Awards’ Bursa’da tanıtıldı.

 İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nde (İMSİAD) gerçekleştirilen yarışma tanıtımına sektör temsilcileri yoğun ilgi gösterdi. Hürriyet Gazetesi ve İMSİAD işbirliğiyle düzenlenen bilgilendirme toplantısına Hürriyet Reklam Koordinatörü Gökhan Önem, Demirören Medya Gazeteler Marka İletişim Kıdemli Müdürü Burcu Aldanmaz İyihuylu, Hürriyet Gazetesi Marmara Bölge Temsilcisi Burcu Başar, Hürriyet Bursa Müdür Yardımcısı Ümit Saylar, İMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Andıç ve İMSİAD üyeleri ile sektör temsilcileri katıldı.

SEKTÖRE BÜYÜK KATKI SAĞLIYOR

Yarışma sisteminin detaylarıyla paylaşıldığı toplantıda konuşan Hürriyet Reklam Koordinatörü Gökhan Önem, yarışma ile sektöre büyük katkılar sağladığını ifade etti. Ödüllendirmenin 5 temel kategoride olduğuna işaret ederek, bu sene ütopya projelerin de yarışmada yer alacağını ifade eden Gökhan Önem, şunları söyledi: “Ütopya projelerinde yenilikçi fikirler öne çıkacak. Örneğin; ‘Bursa yeniden kurulsa, nasıl olması gerekir?’ gibi özel fikirler işlenecek. Yarışmacılar, jüri üyelerinin belirleyeceği soruları yanıtlandırarak, 3 dakikalık bir sunum hazırlayacak. Sunumun akabinde proje yetkilisi, 5 dakikalık online bir görüşmeyle projeyi jüriye aktaracak. Değerlendirme neticesinde her kategoriden birer proje, ödülü kazanmaya hak kazanacak.” Gazeteler Marka İletişim Kıdemli Müdürü Burcu Aldanmaz İyihuylu da, Türkiye’nin en prestijli ödüllerinden biri olan ‘GYODER Sign of the City Awards’ için bu yıl da yoğun bir ilgi olduğunu ve sektörün temsilcilerinin, ortak bir paydada buluştuğunu dile getirdi.

Sektörün yıldızlarının seçileceği yarışma için son başvuru tarihi 31 Ocak. Detaylara ve başvuru işlemlerine, ‘www.signofthecity.com’ web sitesi üzerinden ulaşılabiliyor.

İŞTE KATEGORİLER

- En İyi Konut Projeleri

En İyi Konut

En İyi Bağımsız Konut

En İyi Rezidans

- En İyi Ticari Projeler

En İyi Ofis Yapısı

En İyi AVM

En İyi Turizm Yapıları

En İyi Endüstriyel Yapı

En İyi Lojistik Yapı

En İyi Karma Kullanımlı Proje

- En İyi Hizmet Yapıları

En İyi Sağlık Binası

En İyi Eğitim Binası / Kampüsü

En İyi Sosyo-Kültürel Yapı

En İyi Ulaştırma ve Altyapı Hizmetleri

- Kent ve Mimarlık

En İyi Mimari Tasarım (Kamu ve Özel Sektör)

Genç Mimar Teşvik

En İyi Kentsel Tasarım

En İyi Kültürel Mirası Koruma ve Kullanma

En İyi Kentsel Dönüşüm / Sağlıklaştırma Projesi

En Yeşil Yapı / Yapılar Topluluğu

- En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi

- GYODER Yılın Fark Yaratanı

- Ütopya Projeler